Aktualności
Egzaminy ósmoklasisty już za nami...
- 36
Półkolonie letnie dla dzieci
Powodzenia !!!
Drodzy Ósmoklasiści !
Przed Wami bardzo ważny moment – egzamin ósmoklasisty.
Trzymamy za Was kciuki i życzymy jak najlepszych wyników.
Niech podczas egzaminu nieustannie towarzyszy Wam wiara we własne umiejętności.
Powodzenia!
UWAGA
Zgodnie z planem pracy szkoły dni, w których odbywają się egzaminy ósmoklasisty, tj. 13, 14 i 15 maja 2025 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach organizowane będą zajęcia opiekuńcze – świetlica w godzinach od 6:30 do 16:30.
Rozpoczęliśmy Tydzień Bibliotek warsztatami zakładkowymi w klasach młodszych. Powstały wyjątkowe i piękne zakładki do książek 😁 Jutro zapraszamy wszystkie chętne osoby na kaligraficzne zmagania do biblioteki w czasie przerw między lekcjami✒️📝📄📃📖
- 2
Powspominajmy - Międzynarodowy Dzień Tańca w naszej szkole
TYDZIEŃ BIBLIOTEK PRZED NAMI...
Kochamy Cię Polsko !
- 27
XXII Edycja Konkursu Ekologicznego im. M. Duszyńskiej
- 92106
30 kwietnia już po raz dwudziesty drugi odbył się w naszej szkole Konkurs Ekologiczny im. Mirosławy Duszyńskiej. Tematem przewodnim była ochrona przyrody i owady.
Zaszczycili nas swoją obecnością: pan Roman Duszyński-inicjator konkursu, wieloletni przyjaciel szkoły i sponsor głównej nagrody, pani Ewa Stanisławska -Kierownik Biura Zarządzania Środowiskowego Gminy Dobrcz, pan Janusz Szabłowski- emerytowany Inspektor ds. Ochrony Środowiska w Gminie Dobrcz , pan Wieńczysław Gierańczyk -edukator z ramienia Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą „Zielone znam - o zielone dbam” - edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych, realizowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie, pani Inez Kowalik - Przewodnicząca Rady Rodziców, oraz pani Agnieszka Kawińska- Dyrektor Szkoły. Dekorację i konkurs plastyczny przygotowały pani Aleksandra Kaszyńska – Łoboda i pani Alina Murawka. Ekspertkami były absolwentki naszej szkoły, tegoroczne maturzystki Zofia Wojna i Wanda Sowa. Pieczę nad zliczaniem punktów i ustaleniem końcowych wyników miała pani Barbara Migocka. Strażnikiem czasu był pan Paweł Michałowski. Zdjęcia wykonała pani Joanna Pytlewicz. Panie Agnieszka Wojna i Violetta Wyrzykowska przygotowały uczniów, opracowały prezentacje multimedialne z pytaniami i prowadziły konkurs.
Tegoroczną imprezę uświetnił występ szkolnego chóru pod kierownictwem pani Aleksandry Trelli.
Do konkursu przystąpili uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi z klas 4-5 oraz starsi z klas 6-8 .
Obserwujący konkursowe zmagania byli pod dużym wrażeniem wysokiego poziomu wiedzy przyrodniczej uczestników imprezy.
Uczniowie mieli za zadanie rozpoznawać owady, rośliny ziemi świeckiej. Musieli wykazać się znajomością parków narodowych Polski, parków krajobrazowych naszego województwa ze szczególnym naciskiem na Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą oraz ogólną wiedzą przyrodniczą, w tym związaną z życiem owadów.
Pierwsze miejsca i rowery ufundowane przez pana Romana Duszyńskiego i jego córkę Dominikę Machaj, wywalczyli Wiktor Wieczór z klasy 5b i Lidia Bukowska z klasy 6b. Drugie miejsca zajęli Stanisław Świniarski z klasy 4b i Cezary Szeliga z klasy 7b, a trzecie miejsca Bartosz Żychowski z klasy 4a i Franciszek Osak z klasy 6a.
Uczestnicy zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami dofinansowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i Urzędu Gminy w Dobrczu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy im dalszych sukcesów.
Agnieszka Wojna
Violetta Wyrzykowska
Obchody Święta Książki w naszej szkole
- 9
Bieg dla Angeliki
Gala konkursu „ MOGĘ WIĘCEJ”
- 95
23 kwietnia 2025 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu odbyła się uroczystość podsumowująca czwartą edycję konkursu matematycznego dla uczniów klas drugich i trzecich „Mogę więcej”. Celem konkursu było wyłonienie młodych talentów matematycznych, integracja środowisk szkolnych oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów klas młodszych.
Na uroczystej gali gościliśmy Wójta Gminy Dobrcz - pana Rafała Modlisza, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu - panią Agnieszkę Kawińską, Wicedyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu - panią Agnieszkę Wojnę, przedstawiciela Starosty Bydgoskiego – panią Ewelinę Leśniewską , Przewodniczącą Rady Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu - panią Inez Kowalik, pana Krzysztofa Szperkowskiego reprezentującego Fundację Polską oraz nauczycieli i rodziny zaproszonych finalistów.
W tym roku konkurs „Mogę więcej” odbywał się pod honorowym patronatem Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty, Starosty Bydgoskiego oraz Wójta Gminy Dobrcz. Wzięło w nim udział ponad 200 uczniów z 9 szkół. W czasie konkursu uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne o różnym stopniu trudności, również wykraczające poza podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej oraz zadania nietypowe.
Na uroczystą galę zostało zaproszonych 33 uczniów. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Gminę Dobrcz, Dyrektora Szkoły, Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy, Fundację Polską, firmę „Stakatom”, sklep „Dla pupila”, Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu. Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród za wsparcie naszej inicjatywy.
W kategorii uczniów klas drugich wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce zajęła Adrianna Dziekan ze szkoły w Dobrczu,
II miejsce zajął Robert Jeleniewski ze szkoły w Strzelcach Górnych,
III miejsce zajął Kamil Daroń ze szkoły w Dobrczu.
Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Puchalski i Bartosz Lipertowicz (Żołędowo), Michalina Šrajer, Mikołaj Nalewajk i Apolonia Rytlewska (Strzelce Górne), Tomasz Szczęśniak, Wojciech Liszewski i Artur Duszka (Osielsko), Emilia Zaremba (Maksymilianowo), Szymon Tereś (Kotomierz), Oliwier Szmyd i Jan Jasiakiewicz (Dobrcz).
W kategorii uczniów klas trzecich wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce zajął Kornel Basiński ze szkoły w Żołędowie, Ewelina Jaśkiewicz ze szkoły w Strzelcach Górnych, Mikołaj Bernacki ze szkoły w Kotomierzu oraz Aleksander Krzemiński, Bartosz Uniszkiewicz ze szkoły w Dobrczu,
II miejsce zajął Kacper Jasiński ze szkoły w Osielsku,
III miejsce zajął Dominik Leśniewski ze szkoły w Dobrczu.
Wyróżnienia otrzymali: Maciej Kiec (Żołędowo), Nikodem Wsołek (Wudzyn), Maciej Krakowski (Strzelce Górne), Viktor Bołtun, Wojciech Wasielewski, Karolina Lewandowska, Oskar Barłóg, Marcin Sieg i Oliwier Gajowniczek (Osielsko), Krystian Witt (Dobrcz), Adrian Bucholc (Borówno).
GRATULUJEMY!
Cieszymy się, że nasz konkurs z każdym rokiem poszerza swój zasięg. W każdej szkole jest gromadka uczniów klas młodszych, którzy uwielbiają matematyczne zadania, lubią rozwiązywać łamigłówki i sprawdzać swoje umiejętności w gronie rówieśników. Liczymy na to, że kolejna edycja konkursu matematycznego również zainteresuje uczniów i ich nauczycieli.
Organizatorzy konkursu:
Paulina Kapsa, Joanna Stawska, Magdalena Jabłońska
1
Serdecznie zapraszamy !!!
UWAGA !!!! Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, organizowane przez KRUS na 2025 r.
Szczegółowe informacje, wraz z wnioskami na stronie internetowej: https://www.gov.pl/.../turnusy-rehabilitacyjne-dla-dzieci...
Życzenia świąteczne
Wyjazd do Legnicy, miejsca Cudu Eucharystycznego
- 2620
Nieodkryta Bydgoszcz
- 14
10 kwietnia uczniowie klas ósmych szkoły w Dobrczu odwiedzili Exploseum – muzeum w Bydgoszczy mieszczące się w starej niemieckiej fabryce amunicji. Poznali historię produkcji materiałów wybuchowych i obejrzeli wystawę broni.
Exploseum to miejsce, które powinien odwiedzić każdy mieszkaniec Bydgoszczy. Tajemnicze podziemne tunele i pozostałości obrazujące życie pracowników przymusowych zrobiły na wszystkich przygnębiające wrażenie. Jest to jednak część naszej wojennej historii, o której trzeba pamiętać.
Wyjazd do Sienna
- 30
4 kwietnia klasy pierwsze udały się do Parku Sienno na wycieczkę, której tematem przewodnim było poznanie zwyczajów Świąt Wielkanocnych. Na miejscu przywitali nas gospodarze: pani Krystyna i pan Jacek, którzy zaprosili nas na spacer po parku. Ponieważ towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda mogliśmy zaobserwować pierwsze wiosenne kwiaty: zawilce i fiołki, owady, a nawet małe żabki. W starej drewnianej chacie dzieci wzięły aktywny udział w przygotowaniu wielkanocnego mazurka. Po przerwie, w czasie której wszyscy spożyli śniadanie oraz przygotowany przez gospodynię słodki poczęstunek, dzieci wykonały wielkanocny stroik. Na zakończenie warsztatów uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego szukania jajeczek z niespodzianką, które gospodarze schowali w swoim ogrodzie. Dużą atrakcję stanowił również tor przeszkód na świeżym powietrzu, który dzieci pokonywały wykorzystując naturalne elementy przyrody. Wielkanocne warsztaty wszystkim bardzo się podobały!
Katarzyna Pytlik, Beata Hałas
Turniej BRD w Kozielcu
- 12
Finał V Turnieju Baśniowego
4 kwietnia piętnaścioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w finale V Turnieju Baśniowego, który odbył się w Zespole Szkół Agro -Ekonomicznych w Karolewie. Jak zawsze, była to dla nas wspaniała przygoda pełna emocji i niezapomnianych wspomnień.
Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: pisanie baśni oraz test z wiedzy o baśniach. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu był las, a w wydarzeniu wzięło udział czternaście szkół podstawowych. Wielką radością jest dla nas fakt, że czterem uczennicom naszej szkoły udało się zdobyć wyróżnienia i miejsca na podium. W kategorii wiedzy o baśniach wyróżnienie otrzymała Natalia Guz, drugie miejsce zajęła Zuzanna Banaś, a trzecie miejsce ex aequo przypadło Lenie Lewandowskiej oraz Klaudii Szmyd. Wszystkie dziewczyny uczą się obecnie w klasie siódmej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Małgorzata Borkowska